böngésző : A negatív ionok pozitív hatásai |
A negatív ionok pozitív hatásai
kalman 2015.02.16. 15:43
Mik is tulajdonképpen az ionok? Az ionok olyan atomok vagy molekulák, amelyek elektront vettek fel vagy veszítettek el. A negatív töltésű ionok oxigén molekulák, amelyek plusz egy elektronnal rendelkeznek, míg a pozitív töltésű ionok hidrogén és nitrogén molekulák, amelyek elvesztették egy elektronjukat.
Hogyan keletkeznek? Az ionok Földön kívüli eredetű – nap- és kozmikus sugárzás, valamint Földi eredetű – zivatarok, a litoszféra radon sugárzása – ionizációs sugárzás hatására keletkeznek. Az említett jelenségek több mint 90 %-a vesz részt a levegő ionjainak keletkezésében. A visokoi Ravne alagútrendszerben annak ellenére nagy a negatív ionok koncentrációja, hogy az alagút többszáz méterre nyúlik be a föld alá, ahol az egyre vastagodó földréteg miatt egyre kevéssé jelentkezik a kozmikus sugárzás hatása. A negatív ionok rendkívül mozgékonyak (ún. könnyű ionok) és hajlamosak arra, hogy könnyen kapcsolódjanak a levegőben található pozitív töltésű részecskékkel, úgy mint a por, füst, pollenek, spórák és ehhez hasonlók.
Koncentrációjuk azokon a helyeken a legmagasabb, ahol a levegő rendkívül tiszta, mint például az alagútban. A negatív ionok mennyisége és aránya a pozitív ionokkal szemben nagy mértékben függ az időjárási tényezőktől is, például zivatar előtt és után. A megfelelő mennyiségő negatív ionok a következőképpen biztosítják a levegő tisztítását: a szennyező hatású pozitív töltésű részecskék odavonzódnak a mozgékony negatív ionokhoz. Olyan részecskék keletkeznek ezáltal, amelyek elég nehezek ahhoz, hogy a gravitáció hatására a föld felé mozogjanak. A természetben, ahol tiszta a levegő a negatív és pozitív részecskék nagyjából egyensúlyban vannak, 750 pozitív és 650 negatív ion/cm3 arányban. Ez az arány rendkívül fontos az emberi szervezet számára. A szintetikus anyagok (függönyök, kárpit, szőnyeg, tapéták) használata, szellőztető és klimatizációs szűrők, elektronikai berendezések, szmog, dohányzás – mindezek növelik a környezetben a pozitív töltésű ionok számát.
Negatív ionok (ún. „Szuperoxigén“)
Tudományos vizsgálatok kimutatták, hogy a negatív részecskék – ionok, amelyek környezetünkben előfordulnak, rendkívül kedvező hatással lehetnek egészségünkre. A szaknyelv ezeket a részecskéket anionoknak nevezi, melyek támogathatják az egész anyagcsere folyamatot, pozitívan hathatnak a stressz és a feszültség feloldásában, valamint teljes testi – lelki frissességet nyújthatnak az emberi szervezetnek. A legújabb tanulmányok ismételten megerősítették, hogy éppen a negatív ionok játszhatnak döntő szerepet szervezetünk minden egyes sejtjének funkciójában. Számuk kritikus a sejtfalakban található csatornák megnyitásához és ezáltal a méreganyagok kibocsátásához, valamint az oxigén és tápanyagok felvételéhez. A negatív ionok hiánya lassíthatja az anyagcsere folyamatát és számos egészségügyi problémához vezethet.
A negatív ionok megfelelő mennyisége tökéletes védelmet nyújthat számunkra a két csendes, de annál alatomosabb „gyilkos“ ellen, mint amilyen az elektroszmog és a pozitív töltésű ionok. Ezek a láthatatlan mérgek az emberi civilizáció klasszikus termékei és hosszan tartó hatásuk komoly egészségügyi gondokhoz vezethet.
A gépkocsik, az ipari légszennyezés, az adóvevők (mobiltelefon, mikrohullámok és sok más egyéb), a számítógépek képernyői, televízió, a legtöbb elektromos berendezés, izzók, stb. Ezek mind nem csak elektroszmogot bocsátanak ki, de hasonló mértékben magas számú pozitív töltésű iont is. Ezen jelenségek együttes hatására nem csak gyorsabb lehet az öregedési folyamat, de testünk korábban elhasználódhat, fejfájás gyötörhet minket, fáradsággal, álmatlansággal, a szexuális aktivitás csökkenésével és kimerültséggel is küzdhetünk.
Fontos tudatosítanunk, hogy mindenütt, ahol élünk, dolgozunk, alszunk, általában olyan helyeken tartózkodunk, ahol a negatív töltésű ionok száma szinte a nullával egyenlő. Ezzel szemben a szabad természetben, leginkább a vízpartok közelében ezeknek a jótékony ionoknak a mértéke bőségesen egészséges értékű. A boszniai Ravne alagútban pedig szakaszonként eltérő értékű, de az egyes szakakoszban állandónak mondható. A legmagasabb az úgy nevezett Gyógyító Kamrában (18.500 ion/cm3). Mindez nagy tisztaságú, oxigénnel telített levegővel párosulva különlegesen hatást fejt ki az emberi szervezetre. (Lásd az Alagútról szóló írásokat.)
Forrás: sepsi-top.info
|